27 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 20:00’de psikoterapist Sn. Ayşegül Denizci Uğur’u “Şiddet Nerede Başlar” konulu söyleşisi ile  misafir ettik.
Bu bilgilendirici söyleşiyi aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. 
Söyleşisini  “Bugün hala kadına yönelik şiddet biçimleri fiziksel, cinsel, psikolojik olarak yüzeye çıkışından itibaren modern toplumların üzerine düşünerek çözüm üretmelerini gerektiren toplumsal bir meseledir. O halde neşet ettiği yeri saptayarak içinden çıkabiliriz. Medeni olmanın en önemli kriteri asayiş olduğuna göre, bunun ölçüsü de kadının toplumda birey olarak yeridir.” diye özetliyor Sn. Ayşegül Denizci Uğur.
Ayşegül Denizci Uğur  Münih Fachhochschule psikoloji lisansından sonra 700 saatlik (7 yıl) uluslararası çift ve aile terapileri sertifika eğitimini tamamlamıştır. California Üniversitesinde denklik yapmıştır. Klinik çalışmalarına devam ederken yurtiçi ve yurtdışında aile terapisi üzerine çeşitli seminerlere konuşmacı olarak katılmıştır. “Aile Boyu Barış” adını verdiği ve aile içindeki şiddetin rehabilitasyonu amaçlı oluşturduğu proje  uluslararası alanda ödüle layık görülmüştür. Halen İmpuls Psikiyatri’de çalışmalarına devam etmektedir.
www.ayseguldenizci.com adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir